ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان با حضور استاندار و اعضای ستاد برگزار شد

ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان با حضور استاندار و اعضای ستاد در استانداری گیلان برگزار شد

ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان با حضور استاندار و اعضای ستاد برگزار شد

دکتر مصطفی سالاری عصر روز دوشنبه 20 اسفند ماه 97 در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان گیلان با قدردانی از تلاش‌های صورت‌گرفته در جهت برگزاری شایسته برنامه‌های سفر دکتر روحانی ریاست جمهوری و کاروان تدبیر و امید به استان گیلان افزود: مردم گیلان با حضور امیدبخش و باشکوه خود همانند مقاطع مختلف که پیشتاز هستند نماد اتحاد، وحدت و آرامش را ترسیم کردند و پیام گسترده و معناداری را به تمام کشور و دنیا منتقل کردند.

وی به قرارگرفتن در آستانه سال جدید و آغاز سفرهای نوروزی اشاره و خاطرنشان کرد: موضوع کنترل ترافیک یکی از مهمترین مباحث در ایام سفرهای نوروزی است که همکاری تمامی دستگاه‌ها با مجموعه پلیس را می‌طلبد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به حجم وسیع خودروها در چنین ایامی در ورودی‌های استان بویژه در رودبار و چابکسر اظهار داشت: با تغییر شکل فیزیکی موقتی در بخش پاسگاه‌های پلیس و ایست بازرسی در این مناطق نسبت به کاهش ترافیک در این 2 گلوگاه اقدام شود.

وی بر ضرورت توجه جدی به موضوعات ارائه خدمات رفاهی علی‌الخصوص مسائل بهداشتی در مسیرها تأکید و تصریح کرد: مسافران انتظار دارند تا دغدغه رفع نیازهای اولیه خود را در جاده‌ها نداشته باشند. استاندار گیلان افزود: با درنظرگرفتن سرویس‌های بهداشتی و پمپ‌های بنزین سیار در ارائه خدمات مطلوب به مردم اهتمام ویژه صورت گیرد.

وی تأکید کرد: نوع گفتمان کسانی که در مسیر خدمت‌رسانی به صورت مستقیم با مسافران مواجه می‌شوند باید به نحوی باشد که ضمن اجرای صحیح قوانین و مقررات، خللی در آرامش مردم ایجاد نشود. دکتر سالاری با بیان اینکه با بهبود خدمات‌رسانی باید بهترین ایام را برای مردم رقم بزنیم گفت: در جهت ارائه خدمات درمانی مناسب و امداد جاده‌ای به مسافران، امکانات موردنیاز باید از طریق دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر تأمین و تقویت شود.

وی موضوع نظارت بر بازار را یکی از مسائل مهم مورد انتظار مردم و مسافران عنوان کرد و گفت: نظارت بر مسائل بهداشتی و نیز بهاء خدمات ارائه شده در اماکن مختلف باید با جدیت افزایش پیدا کند.

رییس ستاد اجرایی خدمات سفر استان گیلان بر لزوم ایجاد نشاط اجتماعی در بین مردم در ایام نوروز تأکید و تصریح کرد: در برگزاری فعالیت‌های فرهنگی و هنری و جشنواره‌های مختلف بویژه آیین‌های بومی و محلی از ظرفیت هنرمندان استفاده بهینه شود.

وی با بیان اینکه تمامی دستگاه‌های اجرایی مرتبط با موضوع سفرهای نوروزی باید با آمادگی کامل به استقبال مسافران بروند افزود: اهتمام ویژه در کاهش حوادث تلفات جاده‌ای باید در دستور کار دستگاه‌های متولی قرار گیرد.

استاندار گیلان کاهش حوادث و تلفات جاده‌ای را نیازمند فرهنگ‌سازی، آموزش همگانی و اطلاع‌رسانی صحیح از طریق صدا و سیما و رسانه‌ها دانست و اظهار داشت: اصلاح نقاط حادثه‌خیز، تقویت دوربین‌های مداربسته و تأمین امکانات مورد نیاز در این راستا باید با جدیت انجام گیرد و نواقص موجود شناسایی شود.

دکتر سالاری بر لزوم آماده‌سازی سواحل استان برای حضور مسافران تأکید و تصریح کرد: فرمانداران با جدیت نسبت به برگزاری مستمر کمیته‌های خدمات سفر در شهرستان‌ها اقدام و بر نحوه خدمت‌رسانی به مسافران به صورت جدی نظارت کنند.

وی با تأکید بر استفاده از بسترهای الکترونیکی در جهت آگاه‌سازی مردم از مسائل ایمنی گفت: امیدواریم مردم با کمترین مخاطراتی مواجه باشند و ایام خوشی را در استان گیلان سپری کنند.

شهرود امیر انتخابی نیز در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از استاندار ، فرمانداران و مدیران دستگاه های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر استان بابت عملکرد سال گذشته اعلام کرد : گیلان بعد از خراسان رضوی و مازندران ، سومین استان پرتردد کشور در نوروز سال 97 بوده است. با توجه به اينكه ستاد مركزي هماهنگي خدمات سفردر اواخر سال ٩٢ با مصوبه هيات محترم دولت از نوروز ٩٣براي توسعه گردشگري داخلي و ايجاد نشاط اجتماعي براي رفاه حال بيشتر گردشگران نوروزي تشكيل شد،اين ستاد از آمادگي لازم در امر سازماندهي لازم برخورداراست.

وی ادامه داد: در نوروز امسال متفاوت از سالهای گذشته از ظرفیت راهنمایان گرشگری استفاده خواهد شد. با توجه به هماهنگی و برنامه ریزی های صورت گرفته ، راهنمایان گردشگری که به عنوان سفیران فرهنگی ما هستند در ارائه خدمات با ستاد اجرایی خدمات سفر استان همکاری خواهند داشت.

دبیر ستاد اجرایی خدمات فر استان گیلان گفت : در اغلب شهرستانها فرمانداران محترم جلسات ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستانی را برگزار کرده اند و به موضوع بحث های کمیته های تخصصی نیز پرداخته و طبق دستورالعمل پیش رفته اند و این نشان از عزم و همبستگی استان برای ارائه خدمات مطلوب و در خور و شان به مسافران را دارد.

امیر انتخابی در این نشست از راه اندازی و فعالیت 14اقامتگاه بوم گردی در ایام نوروز 98 خبر داد و تصریح کرد: «این اقامتگاه ها با ظرفیت 280 نفر آماده پذیرایی از گردشگران و مسافران نوروزی هستند.»

مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گیلان در ادامه با اعلام آمادگی کامل تاسیسات گردشگری استان گفت: 99 هتل ، 95 مجتمع تفریحی گردشگری و اقامتی ، 275 مجتمع پذیرایی بین راهی ، 32 هتل آپارتمان ،1480 خانه مسافر ، 58 سفره خانه سنتی ،75 دفتر خدمات مسافرتی و یک تاکسی گردشگری در سطح استان در خدمت هموطنان عزیز هستند.

او یادآور شد: ازابتدای سال جاری 419000 نفر گردشگر خارجی در استان تردد داشته اند که نسبت به سال گذشته 98 درصد رشد داشته است. برای سال 98 نیز 25 درصد رشد برای گردشگران داخلی و با توجه به ارزان شدن سفر در ایران 30 درصد رشد برای گردشگران خارجی پیش بینی می شود.

گفتنی است در این جلسه فرمانده نیروی انتظامی گیلان، مدیرکل پزشکی قانونی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، رییس دانشگاه علوم پزشکی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت ، رییس ستاد اقامه نماز استان و فرمانداران شهرستان‌های رشت، رودبار، آستارا و لاهیجان به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در مسیر بهبود خدمات سفرهای نوروزی و نیازمندی‌های لازم پرداختند.

آخرین اخبار

مجمع عمومی عادی سالیانه و انتخابات بازرسین
مجمع عمومی عادی سالیانه جامعه هتلداران گیلان، در ساعت 16 روز پنجشنبه مورخ 1396/08/04 در مهمانسرای المپیک رشت برگزار می گردد.
پیام نوروزی
پیام تبریک مدیر عامل جامعه هتلداران استان گیلان به مناسبت فرا رسیدن سال 1396
پیام تبریک جامعه هتل داران به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار
هیات مدیره جامعه هتل داران گیلان درپیامی فرارسیدن روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و جامعه خبری استان گیلان تبریک گفت.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد؛ رشد گردشگران ورودی به کشور به‌رغم تمام تهدیدهای بین‌المللی
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «گردشگری ورودی در ایران در یک سال اخیر به رغم تمام تهدیدهای بین المللی به ویژه در ماه های اخیر، رشد مطلوبی را تجربه کرد. ورود گردشگران خارجی تنها در پنج‌ماه نخست امسال ۴۵ درصد رشد داشته است و بیش از 3 میلیون و 140 هزار نفر از فروردین‌ تا مردادماه ۹۷ به ایران سفر کردند.»