در بازدید معاون رئیس جمهور از غرفه اداره کل میراث فرهنگی گیلان صورت گرفت؛ تقدیر مونسان از حضور مطلوب گیلان در نمایشگاه

غرفه اداره کل میراث فرهنگی گیلان میزبان علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور بود.

در بازدید معاون رئیس جمهور از غرفه اداره کل میراث فرهنگی گیلان صورت گرفت؛ تقدیر مونسان از حضور مطلوب گیلان در نمایشگاه

در این بازدید علی اصغر مونسان با حضور در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته و بازدید از غرفه اداره کل میراث فرهنگی گیلان، از نزدیک با مدیرکل میراث فرهنگی و فعالان صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت و گو کرد.

وی گفت: با برگزاری نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته شور و نشاط خوبی ایجاد شده و متحیر هستم از این همه زیبایی و جاذبه های خوبی که در کشور وجود دارد.

وی ادامه داد: سرمایه گذاری خوبی در حوزه گردشگری کشور انجام شده و بالغ بر ۱۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در حال اجرا است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور، ضمن تقدیر از زحمات دست اندرکاران اداره کل میراث فرهنگی گیلان و فعالان صنایع دستی و گردشگری به قابلیت های طبیعی و تاریخی گیلان و غنای فرهنگی آن اشاره نمود و گفت: بسیاری از گردشگران، گیلان را به سبب مواهب خدادادی مقصد سفر تعیین می کنند از این رو استان در فصول مختلف سال میبایست آمادگی پذیرایی هر نوع گردشگری را داشته باشد.

دکتر مونسان درخشیدن هنر دست و تعدد محصولات بومی محلی هنرمندان هنرهای سنتی و صنایع دستی گیلان را از جلوه های نمایشگاهی دانست و تجاری سازی و ایجاد نمایشگاه تخصصی در تهران را گامی در راستای توسعه این صنعت معرفی کرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور ضمن گفتگو با چند تن از هتلداران گیلانی، از حضور خود در گیلان به منظور افتتاح هتل ۴ ستاره شهرزاد لاهیجان در اسفند سال جاری خبر داد. در ادامه این بازدید شهرود امیرانتخابی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان نیز ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت های انجام شده، گیلان را یکی از قطب های مهم گردشگری معرفی نمود و گفت: استان گیلان برای نوروزی متفاوت در سال ۹۸ آماده شده است.

آخرین اخبار

مجمع عمومی عادی سالیانه و انتخابات بازرسین
مجمع عمومی عادی سالیانه جامعه هتلداران گیلان، در ساعت 16 روز پنجشنبه مورخ 1396/08/04 در مهمانسرای المپیک رشت برگزار می گردد.
پیام نوروزی
پیام تبریک مدیر عامل جامعه هتلداران استان گیلان به مناسبت فرا رسیدن سال 1396
پیام تبریک جامعه هتل داران به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار
هیات مدیره جامعه هتل داران گیلان درپیامی فرارسیدن روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و جامعه خبری استان گیلان تبریک گفت.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد؛ رشد گردشگران ورودی به کشور به‌رغم تمام تهدیدهای بین‌المللی
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «گردشگری ورودی در ایران در یک سال اخیر به رغم تمام تهدیدهای بین المللی به ویژه در ماه های اخیر، رشد مطلوبی را تجربه کرد. ورود گردشگران خارجی تنها در پنج‌ماه نخست امسال ۴۵ درصد رشد داشته است و بیش از 3 میلیون و 140 هزار نفر از فروردین‌ تا مردادماه ۹۷ به ایران سفر کردند.»