آغاز تحولی دیگر در گردشگری گیلان با حرکت قطار رشت ـ قزوین

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان آغاز فعالیت قطار رشت ـ قزوین را آغاز تحولی دیگر برای گردشگری گیلان خواند.

آغاز تحولی دیگر در گردشگری گیلان با حرکت قطار رشت ـ قزوین

خط ریلی راه آهن رشت - قزوین با حضور محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ، مصطفی سالاری استاندار گیلان و مسئولان استانی افتتاح شد.

شهرود امیرانتخابی مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان در حاشیه این مراسم با ابراز امیدواری برای ارتقاء صنایع استان گیلان، گفت: «امروز با آغاز فعالیت قطار رشت - قزوین برگ تحولی دیگر در گردشگری استان زده شد.»

او، افزود:« با افتتاح این پروژه معضل ترافیک ورودی به گیلان کاهش خواهد یافت و ورود مسافر از طریق قطار مسافربری بر رونق گردشگری تاثیر بسزایی خواهد داشت.»

امیرانتخابی ضمن تشکر از حمایتهای همه جانبه استاندار گیلان در پیشرفت صنایع استان مخصوصا صنعت گردشگری افزود :« پس از سالها انتظار سوت قطار در استان شنیده شد و این پروژه با اضافه شدن به مجموعه زیرساختهای گردشگری استان ، تسهیل در امر سرمایه گذاری را بدنبال خواهد داشت.»

او به ظرفیت‌های حوزه ساحل  در زمینه گردشگری اشاره کرد و تاکید کرد :«با اتصال خط ریلی رشت - آستارا به خط ریلی آذربایجان و ارتباط آن با کشورهای حاشیه دریای خزر و اروپا مقدمات افزایش صادرات ، ارزآوری و حضور گردشگران خارجی فراهم خواهد شد.»

آخرین اخبار

مجمع عمومی عادی سالیانه و انتخابات بازرسین
مجمع عمومی عادی سالیانه جامعه هتلداران گیلان، در ساعت 16 روز پنجشنبه مورخ 1396/08/04 در مهمانسرای المپیک رشت برگزار می گردد.
پیام نوروزی
پیام تبریک مدیر عامل جامعه هتلداران استان گیلان به مناسبت فرا رسیدن سال 1396
پیام تبریک جامعه هتل داران به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار
هیات مدیره جامعه هتل داران گیلان درپیامی فرارسیدن روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و جامعه خبری استان گیلان تبریک گفت.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد؛ رشد گردشگران ورودی به کشور به‌رغم تمام تهدیدهای بین‌المللی
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «گردشگری ورودی در ایران در یک سال اخیر به رغم تمام تهدیدهای بین المللی به ویژه در ماه های اخیر، رشد مطلوبی را تجربه کرد. ورود گردشگران خارجی تنها در پنج‌ماه نخست امسال ۴۵ درصد رشد داشته است و بیش از 3 میلیون و 140 هزار نفر از فروردین‌ تا مردادماه ۹۷ به ایران سفر کردند.»