مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان : جذب گردشگران خارجی موجب ارزآوری خواهد شد / شناساندن فرهنگ غنی گیلان به مردم سایر کشورها از طریق جلب توریست

دکتر شهرود امیر انتخابی مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان عنوان کرد : جذب گردشگران خارجی موجب ارزآوری برای کشور خواهد شد

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان : جذب گردشگران خارجی موجب ارزآوری خواهد شد / شناساندن فرهنگ غنی گیلان به مردم سایر کشورها از طریق جلب توریست

دکتر شهرود امیر انتخابی مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان در نخستین همایش جامعه هتلداران گیلان اظهار داشت : صنعت گردشگری امروزه در دنیا یک مقوله ی فرا ملی و مهم تلقی می شود.

وی با بیان اینکه در حوزه ی گردشگری باید برنامه ریزی های منسجم داشته باشیم ، گفت : همایش هایی نظیر همایش جامعه هتلداران گیلان به ما کمک می کند تا از طریق فعالان صنعت گردشگری به راهکارها و سیاست گذاری های بهتری در این حوزه برسیم و رسالت خود را به نحو احسن انجام دهیم .

امیر انتخابی جذب گردشگر را از مهمترین مسایل صنعت گردشگری گیلان خواند و افزود : یکی از نگرانی های فعالان حوزه ی هتلداری گیلان کاهش جذب گردشگران برای اقامت در هتل هاست و نباید این امر تهدیدی برای این سرمایه گذاران محسوب شود .

وی به راههای برون رفت از معضلات اشاره کرد و گفت : باید درصنعت گردشگری استان گیلان به دنبال جذب گردشگران خارجی باشیم تا شاهد تولید ثروت ، ارز آوری و اشتغالزایی از این طریق باشیم .

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان ادامه داد : مطالعاتی در اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان صورت گرفته تا با ثبت جهانی یک میراث کهن از گیلان بتوانیم گردشگران خارجی را به این استان جلب کنیم .

امیر انتخابی اضافه کرد : اگر چه ورود گردشگران داخلی نیز به استان مفید است و پذیرایی از گردشگران داخلی یکی از دغدغه های ماست اما به نوبه ی خود باید برای ایجاد زیر ساخت های مطلوب و در حد استانداردهای جهانی برای جلب گردشگران خارجی تلاش کنیم.

وی تصریح کرد : آداب و رسوم و سنت های مردم گیلان زمانی بیشتر شناخته می شود که بتوانیم مردم سایر کشورها را به این استان جذب کنیم .

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار

مجمع عمومی عادی سالیانه و انتخابات بازرسین
مجمع عمومی عادی سالیانه جامعه هتلداران گیلان، در ساعت 16 روز پنجشنبه مورخ 1396/08/04 در مهمانسرای المپیک رشت برگزار می گردد.
پیام نوروزی
پیام تبریک مدیر عامل جامعه هتلداران استان گیلان به مناسبت فرا رسیدن سال 1396
پیام تبریک جامعه هتل داران به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار
هیات مدیره جامعه هتل داران گیلان درپیامی فرارسیدن روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و جامعه خبری استان گیلان تبریک گفت.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد؛ رشد گردشگران ورودی به کشور به‌رغم تمام تهدیدهای بین‌المللی
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «گردشگری ورودی در ایران در یک سال اخیر به رغم تمام تهدیدهای بین المللی به ویژه در ماه های اخیر، رشد مطلوبی را تجربه کرد. ورود گردشگران خارجی تنها در پنج‌ماه نخست امسال ۴۵ درصد رشد داشته است و بیش از 3 میلیون و 140 هزار نفر از فروردین‌ تا مردادماه ۹۷ به ایران سفر کردند.»