مهلت ۲۰ روزه معاون رییس جمهور به مالک اقامتگاه های قلعه رودخان

دکتر علی اصغر مونسان معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در حاشیه سفر دو روزه به گیلان از عمارت تاریخی قلعه رودخان بازدید کرد.

مهلت ۲۰ روزه معاون رییس جمهور به مالک اقامتگاه های قلعه رودخان

عصر امروز دوشنبه دکتر علی اصغر مونسان معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور  در حاشیه سفر دو روزه به گیلان از عمارت تاریخی قلعه رودخان بازدید کرد.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ضمن بازدید از قلعه رودخان از اقامتگاه های آن نیز که برای مسافرین دایر گردیده است بازدید کردند و با اشاره به ضرورت تامین امنیت مسافران بیان کرد : مالک اقامت گاه های قلعه رودخان طی ۲۰ روز آینده باید مجوزات لازم تحت استاندارد و نظارت ما را دریافت کند ، در غیر این صورت این اقامتگاه ها تعطیل خواهد شد.

وی همچنین در حاشیه ی  بازدید از قلعه رودخان درباره آخرین مراحل ثبت جهانی ماسوله گفت:  پرونده ثبت جهانی ماسوله در حال پیگیری است. در حال حاضر  باید ساختمان اداره برق و مخابرات ماسوله با مساعدت استانداری تحویل سازمان میراث شود تا بتوان پرونده ماسوله را برای ثبت جهانی ارسال شود.

وی با اشاره مراحل مرمت قلعه رودخان نیز خاطرنشان کرد: در این زمینه نیز قرار شده اداره کل  مسیراث فرهنگی و گردشگری بررسیها و کمک های لازم را انجام  دهد.

وی افزود: برای مرمت بناهای استان ما در این سفر ۸ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفتیم که بحث قلعه رودخان  هم یکی از همان مواردی است که انجام می گیرد.

آخرین اخبار

مجمع عمومی عادی سالیانه و انتخابات بازرسین
مجمع عمومی عادی سالیانه جامعه هتلداران گیلان، در ساعت 16 روز پنجشنبه مورخ 1396/08/04 در مهمانسرای المپیک رشت برگزار می گردد.
پیام نوروزی
پیام تبریک مدیر عامل جامعه هتلداران استان گیلان به مناسبت فرا رسیدن سال 1396
پیام تبریک جامعه هتل داران به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار
هیات مدیره جامعه هتل داران گیلان درپیامی فرارسیدن روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و جامعه خبری استان گیلان تبریک گفت.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد؛ رشد گردشگران ورودی به کشور به‌رغم تمام تهدیدهای بین‌المللی
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «گردشگری ورودی در ایران در یک سال اخیر به رغم تمام تهدیدهای بین المللی به ویژه در ماه های اخیر، رشد مطلوبی را تجربه کرد. ورود گردشگران خارجی تنها در پنج‌ماه نخست امسال ۴۵ درصد رشد داشته است و بیش از 3 میلیون و 140 هزار نفر از فروردین‌ تا مردادماه ۹۷ به ایران سفر کردند.»