مدیر هتل ارشیا رودسر و عضو هیات مدیره جامعه هتلداران گیلان ؛ خانه مسافرها ، اسکان فرهنگیان و هتل های دولتی موجب اخلال در بازار اقتصادی هتل ها هستند / چاره اندیشی از سوی مسوولین برای رونق گردشگری استان گیلان در تمام فصول سال

مدیر هتل ارشیا رودسر و عضو هیات مدیره جامعه هتلداران گیلان ؛ خانه مسافرها ، اسکان فرهنگیان و هتل های دولتی موجب اخلال در بازار اقتصادی هتل ها هستند

مدیر هتل ارشیا رودسر و عضو هیات مدیره جامعه هتلداران گیلان ؛ خانه مسافرها ، اسکان فرهنگیان و هتل های دولتی موجب اخلال در بازار اقتصادی هتل ها هستند / چاره اندیشی از سوی مسوولین برای رونق گردشگری استان گیلان در تمام فصول سال

به گزارش روابط عمومی جامعه هتلداران گیلان ، شریفی مالک و مدیر هتل ارشیا و عضو هیات مدیره جامعه هتلداران و نماینده ی جامعه هتلداران در سه شهرستان املش ، رودسر و لنگرود در گفتگویی اظهار داشت :
بحث صنعت گردشگری مانند هر صنعت دیگر خالی از مشکلات نیست و اغلب معضلات هتلداران و همکاران در هیات مدیره جامعه هتلداران گیلان مطرح و در میان گذاشته می شود و ضمن شناسایی این مشکلات ، راهکارههای متعددی برای حل معضلات پیش بینی شده است.
وی ادامه داد : همکاران ما با پیگیری های و رایزنی هایی که در سطح استان نیاز بود با مسوولین ذیربط انجام دادند منجمله بحث مالیات هتلداران و ارزش افزوده که رایزنی هایی صورت گرفت و مقرر گردید که میزان ارزش افزوده از 9 درصد به 3 درصد کاهش یابد.
شریفی اضافه کرد : مورد دیگر بحث بیمه تامین اجتماعی بود که برنامه های کوتاه مدت این سازمان از جمله ماده 80 به طور موقت مطرح شد و همکاران ما با پشتیبانی از ماده 80 قوانین تامین اجتماعی اقدام به جذب نیرو کردند و سازمان تامین اجتماعی آن روند را پس از چند سال متوقف کرد و پرسنل جذب شده توسط هتلداران با پرداخت حق بیمه آزاد در حال فعالیت در همان هتل ها هستند و فشار مضاعفی از نظر پرداخت حق بیمه بر دوش همکاران حس می شود.
وی ادامه داد : مسافر کاشانه ها معضل بزرگی که بدون برنامه است ، ما مخالف مسافر کاشانه ها ،خانه مسافر و بنگاههای متفاوتی نظیر اسکان فرهنگیان نیستیم بلکه هدف ما ساماندهی این موارد است و نظر ما این است که سرریز گردشگران از مجتمع های اقامتی و هتل ها به سمت مسافر کاشانه ها و اسکان فرهنگیان هدایت شوند.
وی تاکید کرد : مسافر کاشانه ها ، خانه مسافر و آموزش و پرورش (اسکان فرهنگیان ) سهم بسزایی  در اختلال بازار اقتصادی هتلداران دارد و هتل های دولتی نیز رقابت های بسیار ناسالم و غیر برابر با هتل های بخش خصوصی دارند .
وی با اشاره به مشکلات زیاد صنعت هتلداری در استان گیلان ،بیان کرد : انتظار ما به عنوان کارآفرینان صنعت گردشگری ، بحث حمایت های دولتی است ،اگر بسته های حمایتی را در کار خود نداشته باشیم بسیاری از همکاران ما دچار آسیب های جدی خواهند شد و این آسیب ها فقط بحث فرد نیست بلکه به تبع آن ،  آسیب در خانواده و جامعه فراگیر خواهد شد .
شریفی تصریح کرد : در استان گیلان موضوع گردشگری فصلی را داریم در شش ماهه ی نخست سال می توانیم در حد متعارف درآمد خوبی داشته باشیم اما در شش ماهه دوم سال به دلیل استقبال کمتر نمی توانیم به خوبی فعالیت کنیم که همین امر اقدامات بیشتری را از سوی میراث فرهنگی و گردشگری استان می طلبد .

شریفی خاطر نشان کرد : سرمایه گذاری هتل ها به جهت جذب مسافر و گردشگر خارجی بوده است و چون مهمانان خارجی در سطح استان نداریم تلاش کرده ایم که بتوانیم گردشگران داخلی را از استانهای مختلف کشور جذب نماییم .استان گیلان بر طبق آمارها به عنوان یک معبر برای استانهای دیگر استفاده می شود و امیدواریم که این معضل با تمهیداتی که از سوی مدیر کل محترم میراث فرهنگی و گردشگری گیلان اندیشیده شده است ، مرتفع گردد.
وی تصریح کرد : هتلداران عزیز استان باید در خصوص جذب کردشگر بیشتر تلاش کنند و امیدوارم که نهادهای ذیربط نیز در جهت رونق بحث گردشگری و اقتصاد صنعت هتلداری استان ما را یاری کنند.
وی در خصوص ایجاد مرکز خرید در کنار هتل ارشیا گفت :
در عرصه ی کسب و کار و اقتصاد بحث توسعه ی کاری نباید نادیده گرفته شود ،زمانی که بحث توسعه اتفاق می افتد باید یک ارزیابی از فضای اطراف و در سطح وسیعتر در شهرستان ، استان و کشور داشته باشید و به صورت یک ایده نو باید بتوانید که بازاری را معرفی کنید .
وی اضافه کرد : به عنوان یک سرمایه‌گذار باید ببینیم که در بازار نیازهای مردم و گردشگران چه چیزی است و یکی از آن مواردی که ما مورد توجه قرار دادیم این بود که هتل ارشیا دارای موقعیتی است که نیاز به توسعه در قالب مرکز خرید و فروشگاههای متعدد دارد و آن چیزی که لازم بود در این طرح توسعه دیده شد ،فروشگاهها ،مرکز بازیهای کامپیوتری و در حقیقت یک مکان چند منظوره است بطوری که بتواند نیازهای مردم آن منطقه را نیز پوشش دهد و از طرف دیگر معدل اقتصادی ما ارتقا یابد.

 

آخرین اخبار

مجمع عمومی عادی سالیانه و انتخابات بازرسین
مجمع عمومی عادی سالیانه جامعه هتلداران گیلان، در ساعت 16 روز پنجشنبه مورخ 1396/08/04 در مهمانسرای المپیک رشت برگزار می گردد.
پیام نوروزی
پیام تبریک مدیر عامل جامعه هتلداران استان گیلان به مناسبت فرا رسیدن سال 1396
پیام تبریک جامعه هتل داران به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار
هیات مدیره جامعه هتل داران گیلان درپیامی فرارسیدن روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و جامعه خبری استان گیلان تبریک گفت.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد؛ رشد گردشگران ورودی به کشور به‌رغم تمام تهدیدهای بین‌المللی
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «گردشگری ورودی در ایران در یک سال اخیر به رغم تمام تهدیدهای بین المللی به ویژه در ماه های اخیر، رشد مطلوبی را تجربه کرد. ورود گردشگران خارجی تنها در پنج‌ماه نخست امسال ۴۵ درصد رشد داشته است و بیش از 3 میلیون و 140 هزار نفر از فروردین‌ تا مردادماه ۹۷ به ایران سفر کردند.»