مدیر هتل بهشت تالاب انزلی و نایب رییس هیات مدیره جامعه هتلداران گیلان ؛ خانه مسافرها موجب آسیب های زیادی به هتلداران شده اند / افق روشن برای صنعت هتلداری گیلان در سایه توسعه روز افزون

علی حیدری نایب رییس هیات مدیره جامعه هتلداران گیلان در گفتگویی اظهار داشت : خانه مسافرها موجب آسیب های زیادی به هتلداران شده اند

مدیر هتل بهشت تالاب انزلی و نایب رییس هیات مدیره جامعه هتلداران گیلان ؛ خانه مسافرها موجب آسیب های زیادی به هتلداران شده اند / افق روشن برای صنعت هتلداری گیلان در سایه توسعه روز افزون

به گزارش روابط عمومی جامعه هتلداران گیلان ، علی حیدری نایب رییس هیات مدیره جامعه هتلداران گیلان در گفتگویی اظهار داشت :
از سال 80 هتلداری را در کیش شروع کردم و تا سال 88 در آنجا فعالیت دایم داشتم و از سال 88 مجموعه ی هتل آپارتمانی در مشهد احداث کردم و در سال 92 وارد استان گیلان شدم و در شهر بندر انزلی پروژه ای را به نام" بهشت تالاب " که یک هتل چهار ستاره است افتتاح کردم.
وی افزود : در سال 96 مجموعه ی تفریحی بهشت دریا را در بندر انزلی شروع به بهره برداری کردم و در حال حاضر در جامعه هتلداران گیلان به عنوان نایب رییس هیات مدیره در خدمت همکاران هستم.
وی در خصوص عمده مشکلات هتلداران استان گفت : مهمترین مشکل هتلداران ، معضل مشترک تابلو به دستان و مسافر کاشانه هاست که موجب آسیب های زیادی به صنف هتلداران شده اند .
حیدری افزود :هتلداران سالانه مبالغ زیادی بابت عوارض شهرداری ، بیمه ، مالیات و ... پرداخت می کنند اما مسافر کاشانه ها بدون هیچ هزینه ای مبالغ هنگفتی را دریافت می کنند و این مورد ،معضل بزرگی شده است که هیچ رسیدگی در این خصوص انجام نمی شود و بنده از سال 92 تا کنون که در گیلان مشغول به کار هستم ،مشاهده می کنم که روز به روز این مشکل در حال افزایش است.
حیدری ادامه داد : طرح مسافر کاشانه طرحی اشتباهی بود که توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در آغاز برای استانهای شمالی در نظر گرفته شد و اکنون این طرح کشوری شده است.طرح مسافر کاشانه بدون مطالعه و بررسی انجام گرفت و موجب مشکلات عدیده شد به جهت اینکه هر خانه ای با این طرح به عنوان مسافر کاشانه می تواند پروانه دریافت کند و این بحث برای آن محلات و همسایگانی که در جوار این خانه مسافرها هستند ایجاد مشکل می کند .
وی تاکید کرد : از سوی دیگر دلال هایی نیز در حاشیه خیابانها مستقر می شوند و مسافران را به سمت این خانه ها هدایت می کنند. متاسفانه جمع آوری این دلالان از سوی دادستانی امکان ندارد چون قانونی در این خصوص وجود ندارد .البته به دنبال اصلاح این طرح هستند و بتوانند راهکاری پیدا کنند و هتلداران نیز همچنان امید دارند که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بتواند راهکار خاصی برای این موضوع بیندیشد.
حیدری در خصوص چشم انداز صنعت گردشگری و هتلداری در گیلان گفت : به حمدالله در حال حاضر فعالان عرصه ی هتلداری بسیار قوی و با انگیزه در حال فعالیت هستند و تمام تلاش آنان این است که بروز باشند و می توان گفت که در کشور به دلیل بحث تحریم ها و افزایش قیمت دلار ،بحث سفرهای خارجی کمتر شده و مردم بیشتر به سفرهای داخلی می پردازند و از جذابیت های موجود در کشور بهره می برند و همین امر سبب شده که همکاران ما تشویق شوند تا فعالیت خود را بیشتر کنند.
وی گفت : بنده به عنوان فردی که سالهاست در این حرفه فعالیت می کنم افق روشنی را برای صنعت هتلداری می بینم و امیدوارم که این راه ادامه پیدا کند و هتلداران نیز بتوانند هتل های خود را پیشرفته تر کنند چون مسافرین که به هتل ها ورود می کنند امکانات و وضعیت هتل ها را مقایسه می کنند بنابراین بسیار مهم است که هتل ها بروز باشند.
مدیر هتل بهشت تالاب انزلی در خصوص این هتل عنوان کرد : بهشت تالاب تنها هتلی است که بر روی تالاب بزرگ بندر انزلی ساخته شده ، این هتل در حدود 9 هزار متر زمین دارد که ملک شخصی است و 5 هزار متر مربع زیر بنا دارد و در 25 واحد ویلایی با 96 تخت و 4 سالن پذیرایی احداث شده و رستوران صخره ای منحصر بفردی دارد که جاذبه ی زیبایی را در آن مجموعه ایجاد کرده است.
حیدری افزود : اسکله ی قایق سواری ،پارکینگ بزرگ ، کافی شاپ ساحلی و شناور بر روی تالاب از دیگر امکانات این هتل است که تا کنون از استقبال خوبی نیز برخوردار بوده است.

آخرین اخبار

مجمع عمومی عادی سالیانه و انتخابات بازرسین
مجمع عمومی عادی سالیانه جامعه هتلداران گیلان، در ساعت 16 روز پنجشنبه مورخ 1396/08/04 در مهمانسرای المپیک رشت برگزار می گردد.
پیام نوروزی
پیام تبریک مدیر عامل جامعه هتلداران استان گیلان به مناسبت فرا رسیدن سال 1396
پیام تبریک جامعه هتل داران به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار
هیات مدیره جامعه هتل داران گیلان درپیامی فرارسیدن روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و جامعه خبری استان گیلان تبریک گفت.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد؛ رشد گردشگران ورودی به کشور به‌رغم تمام تهدیدهای بین‌المللی
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «گردشگری ورودی در ایران در یک سال اخیر به رغم تمام تهدیدهای بین المللی به ویژه در ماه های اخیر، رشد مطلوبی را تجربه کرد. ورود گردشگران خارجی تنها در پنج‌ماه نخست امسال ۴۵ درصد رشد داشته است و بیش از 3 میلیون و 140 هزار نفر از فروردین‌ تا مردادماه ۹۷ به ایران سفر کردند.»