عضو جامعه هتلداران کشور : برگزاری همایش های جامعه هتلداران می تواند مطالبات بحق این قشر را به گوش مسوولان برسانند

عضو جامعه هتلداران کشور گفت : برگزاری همایش های جامعه هتلداران می تواند مطالبات بحق این قشر را به گوش مسوولان برسانند

عضو جامعه هتلداران کشور : برگزاری همایش های جامعه هتلداران می تواند مطالبات بحق این قشر را به گوش مسوولان برسانند

جعفر بذری بازرس جامعه هتلداران کشور و مدیر عامل جامعه هتلداران استان اردبیل در حاشیه برگزاری نخستین همایش جامعه هتلداران گیلان اظهار داشت :هتل ها و  مراکز اقامتی از زیرساخت های اصلی حوزه ی گردشگری کشور هستند و سرمایه گذاری هایی که در عرصه هتل ها در استانهای شمالی و علی الخصوص استان گیلان به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور محسوب می شود نقش بسزایی را در توسعه صنعت گردشگری می توانند داشته باشند .

وی افزود : متاسفانه مشکلات عدیده ای با توجه به سیاست هایی که متولیان گردشگری در گذشته با تصویب آیین نامه ها و دستورالعمل هایی بدون مشورت با بخش خصوصی داشته اند این صنعت را دچار مشکلات زیادی کرده است و سرمایه گذاران و فعالان این صنعت علی رغم اینکه سرمایه گذاری هنگفتی در زیر ساخت های اقامتی داشته اند ولی آنطور که باید و شاید نتوانسته اند از سرمایه خود بهره گیری کنند .

بذری ادامه داد : جا دارد که سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری با تغییر دیدگاههای خود نسبت به این صنعت بتواند در رفع مشکلات صنعت هتلداری کشور قدم هایی بردارد .

وی خاطر نشان کرد : وجود مراکز اقامتی غیر مجاز ، مسافر کاشانه ها که سالهاست از مشکلات هتلداران و صنعت هتلداری محسوب می شود از سیاست هایی است که در دولت های قبلی و در زمان مسوولان وقت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اتفاق افتاده است و این موضوع در استانهای شمالی منجمله استانهای گیلان ، مازندران و اردبیل متاسفانه هتلداران را در حاشیه قرار داده است و به سمتی پیش می رود که هتلداران ما توان رقابت با این مراکز غیر مجاز را ندارند .

بذری ادامه داد : یک مرکز اقامتی رسمی با سرمایه گذاری کلان ایجاد کارآفرینی می کند و باید حمایت دولت از اینگونه مراکز رسمی باشد چون یک هتلدار عوارض ، مالیات ، ارزش افزوده و بیمه پرداخت می کند دولت موظف است که از این صنعت حمایت کند .

عضو جامعه هتلداران کشور اضافه کرد : اگر سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در خصوص دغدغه ی هتلداران چاره ای نیاندیشد با توجه به نوسانات ارزی نیز که وجود دارد ، صنعت هتلداری با چالش جدی مواجه خواهد شد .

وی در زمینه ی برگزاری نخستین همایش جامعه هتلداران استان گیلان گفت : در سالهای اخیر با توجه به برگزاری خوب انتخابات جامعه هتلداران کشورو برگزاری همایش بزرگ جامعه هتلداران کشور در مهر ماه سالجاری ، جامعه هتلداران کشور به صورت پررنگتری حاضر شده است و ما اگر بخواهیم مطالبات خود را بیان کنیم و از حق و حقوق قانونی این صنف دفاع کنیم  برگزاری چنین همایش هایی چه در سطح ملی و چه در سطح استانی تاثیر گذار خواهد بود .

بذری عنوان کرد : در نخستین همایش جامعه هتلداران کشور مطالبات قانونی اعضا از طریق ریاست محترم جامعه هتلداران کشور به سمع و نظر معاونت ریاست جمهوری و مسوولان ملی و نمایندگان مجلس واعضای فراکسیون های مجلس رسید و امیدوارم که

این معضلات مرتفع شود .

وی گفت : به جامعه هتلداران گیلان تبریک عرض می کنم که نخستین همایش جامعه هتلداران در سطح استانی در گیلان برگزار می شود و این همایش ها فضای خوبی برای تبادل نظر است .

 

 بذری در پایان گفت : با توجه به دعوتی که اعضای هیات مدیره جامعه هتلداران گیلان از اعضای جامعه هتلداران کشور داشتند و با توجه به اینکه اجلاس دوره ای سازمان جهانی گردشگری  UNWTO در شهر همدان در حال برگزاری است و اعضای جامعه هتلداران کشور در این اجلاس به سر می برند و به جهت اینکه اجلاس همدان و همایش جامعه هتلداران گیلان همزمان شد و اعضای محترم نتوانستند در این همایش شرکت کنند بنده حامل پیامی از سوی ریاست محترم و اعضای هیات مدیره هستم واز تلاشهای هتلداران و زحمتکشان این عرصه استان گیلان قدردانی می کنم.

 

آخرین اخبار

مجمع عمومی عادی سالیانه و انتخابات بازرسین
مجمع عمومی عادی سالیانه جامعه هتلداران گیلان، در ساعت 16 روز پنجشنبه مورخ 1396/08/04 در مهمانسرای المپیک رشت برگزار می گردد.
پیام نوروزی
پیام تبریک مدیر عامل جامعه هتلداران استان گیلان به مناسبت فرا رسیدن سال 1396
پیام تبریک جامعه هتل داران به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار
هیات مدیره جامعه هتل داران گیلان درپیامی فرارسیدن روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و جامعه خبری استان گیلان تبریک گفت.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد؛ رشد گردشگران ورودی به کشور به‌رغم تمام تهدیدهای بین‌المللی
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «گردشگری ورودی در ایران در یک سال اخیر به رغم تمام تهدیدهای بین المللی به ویژه در ماه های اخیر، رشد مطلوبی را تجربه کرد. ورود گردشگران خارجی تنها در پنج‌ماه نخست امسال ۴۵ درصد رشد داشته است و بیش از 3 میلیون و 140 هزار نفر از فروردین‌ تا مردادماه ۹۷ به ایران سفر کردند.»