ارمغان ویژه ی دیدار دکترعلی اصغر مونسان با دبیرکل سازمان جهانی گردشگری؛ چراغ سبز سازمان بین‌المللی جهانگردی به جهانی شدن برنامه های گردشگری ایران

معاون رئیس‌جمهوری در حاشیه این بازدید و در جمع خبرنگاران گفت: حضور رئیس سازمان جهانی گردشگری به مناسبت رویداد همدان ۲۰۱۸ و انتخاب این شهر به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی و حضور در چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در این شهر است.

ارمغان ویژه ی دیدار دکترعلی اصغر مونسان با دبیرکل سازمان جهانی گردشگری؛ چراغ سبز سازمان بین‌المللی جهانگردی به جهانی شدن برنامه های گردشگری ایران

معاون رئیس‌جمهوری در حاشیه این بازدید و در جمع خبرنگاران گفت: حضور رئیس سازمان جهانی گردشگری به مناسبت رویداد همدان ۲۰۱۸ و انتخاب این شهر به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی و حضور در چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در این شهر است.

 

او تصریح کرد: این اجلاس فردا دوشنبه ۲۱ آبان ۹۷ با حضور ۲۷ کشور جهان در همدان افتتاح می‌شود، امیدواریم حضور رئیس سازمان جهانی گردشگری در کشورمان مغتنم باشد و بتواند در توسعه گردشگری کشورمان تاثیرگذار باشد.

مونسان اضافه کرد: ایران جزو ۱۰ کشور برتر از نظر پتانسیل‌های گردشگری در جهان است و داشته‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی بسیار متنوعی در کشور ما وجود دارد که باید به جهانیان معرفی شود، توریسم فرهنگی و اکوتوریسم دو حوزه گردشگری است که ایران می‌تواند در آنها فعالیت جدی داشته باشد.

معاون رئیس‌جمهوری تصریح کرد: امروز اکوتوریسم و بوم گردی به یکی از موضوعات مهم گردشگری در دنیا تبدیل شده است و قرار است که در دو سال آینده یک سال به‌عنوان بوم‌گردی نام‌گذاری شود، کشور ما علاوه بر داشته‌های فرهنگی و تاریخی دارای طبیعتی بی‌نظیر و آداب و رسوم اقوام مختلف است که باید معرفی شود، در حوزه اکوتوریسم حرکت‌های جدی در ایران آغاز شده است و در حال حاضر ۶۰۰ واحد بوم‌گردی در کشور فعالیت دارد، همچنین برنامه‌ریزی برای ایجاد ۲هزار اقامتگاه بوم‌گردی در دستور کار است.

او ادامه داد: رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال از مزایای ایجاد این اقامتگاه‌هاست و انتظار داریم که سازمان جهانی گردشگری در این زمینه به ما کمک کند تا بتوانیم اقامتگاه‌های بوم‌گردی با استانداردهای کافی ایجاد کنیم.

همچنین زوراب پلولیکاشویلی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری نیز گفت: میهمان‌نوازی یکی از موضوعات مهم در حوزه گردشگری است و ایران یکی از کشورهایی است که در این حوزه بسیار معروف است.

او تاکید کرد: کشور ایران در جهان به میهمان نوازی معروف است و من بسیار خرسندم که در این مکان تاریخی (کاخ گلستان) حضور دارم، اینجا مکانی است که هر کسی باید از آن بازدید کند.

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری ادامه داد: از دولت جمهوری اسلامی ایران تشکر می‌کنم که به حوزه گردشگری اهمیت می‌دهند و موضوعات مربوط به این حوزه را پیگیری می‌کنند، ایران کشوری جذاب در حوزه گردشگری است و حضور ما در اینجا شاهدی بر این مدعا است، ما اینجا هستیم تا گردشگری را در ایران ارتقا بدهیم.

پلولیکاشویلی افزود: ایران پر از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی است که باید این داشته‌های به مردم جهان معرفی شود.
او اضافه کرد: ۲۷ کشور جهانی در این اجلاس حضور دارند و باید از این ۲۷ کشور برای ارتقای گردشگری ایران استفاده کرد، این کشورها می‌توانند فرصتی برای ۲۷ ارتباط تجاری و گردشگری برای ایران باشند.

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری گفت: خوشحالیم که این اجلاس در همدان برگزار می‌شود نه در اصفهان، شیراز و تهران، چراکه می‌تواند مقصدجدیدی برای گردشگران جهان باشد.
زوراب پولو لیکاشویلی، دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی(UNWTO)، که صبح یک‌شنبه ۲۰ آبان، با هدف شرکت در«چهلمین نشست عمومی اعضای وابسته سازمان جهانی جهانگردی» که از دوشنبه ۲۱ تا ۲۵ آبان در شهر همدان و با حضور ۲۷ کشور دنیا برگزار می‌شود، به ایران وارد شده است، همراه با علی اصغر مونسان – معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از کاخ گلستان دیدن کرد./برنا

آخرین اخبار

مجمع عمومی عادی سالیانه و انتخابات بازرسین
مجمع عمومی عادی سالیانه جامعه هتلداران گیلان، در ساعت 16 روز پنجشنبه مورخ 1396/08/04 در مهمانسرای المپیک رشت برگزار می گردد.
پیام نوروزی
پیام تبریک مدیر عامل جامعه هتلداران استان گیلان به مناسبت فرا رسیدن سال 1396
پیام تبریک جامعه هتل داران به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار
هیات مدیره جامعه هتل داران گیلان درپیامی فرارسیدن روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و جامعه خبری استان گیلان تبریک گفت.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد؛ رشد گردشگران ورودی به کشور به‌رغم تمام تهدیدهای بین‌المللی
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «گردشگری ورودی در ایران در یک سال اخیر به رغم تمام تهدیدهای بین المللی به ویژه در ماه های اخیر، رشد مطلوبی را تجربه کرد. ورود گردشگران خارجی تنها در پنج‌ماه نخست امسال ۴۵ درصد رشد داشته است و بیش از 3 میلیون و 140 هزار نفر از فروردین‌ تا مردادماه ۹۷ به ایران سفر کردند.»