لاهوتی :تغییر در معیارهای درجه‌بندی هتل‌ها ضروری است / درجه‌بندی فعلی سلیقه‌ای است

عضو هیات‌رئیسه کمیسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی به ضرورت تغییر در معیارهای درجه‌بندی هتل‌ها تاکید کرد و اظهار داشت: متاسفانه اطلاعات اشتباهی از هتل‌های ایرانی به گردشگران خارجی داده می‌شود.

لاهوتی :تغییر در معیارهای درجه‌بندی هتل‌ها ضروری است / درجه‌بندی فعلی سلیقه‌ای است

"مهرداد لاهوتی" ابراز داشت: هتل‌های ایران بایستی بر اساس استانداردهای بین‌المللی درجه‌بندی شوند تا گردشگر خارجی قبل از ورود به کشور بر اساس اطلاعات دریافتی از درجه هر یک از هتل‌ها و با توجه به بودجه خود، یکی از آنها را انتخاب کند.

"لاهوتی" گفت: عدم درجه‌بندی صحیح هتل‌ها باعث شده تا مسافران به ظاهر اولیه هتل‌ها اعتماد کنند و در بسیاری از مواقع پس از استفاده متوجه می‌شود که استانداردهای لازم را با توجه به میزان هزینه دریافتی، ندارد.

به گزارش هتل‌نیوز، وی افزود: در گذشته یکی از معیارهای درجه‌بندی هتل‌ها بر پایه مساحت و ارتفاع ساختمان‌ها بود در شرایطی که باید شاخص‌هایی مانند توسعه پایدار گردشگری و دسترسی برای افراد ناتوان جسمی را در این ارزیابی گنجاند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی بر بومی‌سازی ضوابط بین‌المللی درجه‌بندی هتل‌ها تاکید کرد و گفت: بایستی با تلفیق مدل‌های خارجی و ایرانی به یک دستورالعمل جامع رسید.

وی در پایان گفت: با اجرای این ضوابط، ارزیابی هتل‌ها از حالت سلیقه‌ای و کلی خارج می‌شود و شاخص‌های ارزیابی حالت کمی و سنجشی پیدا می‌کند و علاوه بر این، هزینه‌های موجود برای دستیابی به شاخص‌های مورد نظر نیز کاهش می‌یابد زیرا در شرایط جدید، تاکید بر معیارهای نرم‌افزاری و خدماتی است.

آخرین اخبار

مجمع عمومی عادی سالیانه و انتخابات بازرسین
مجمع عمومی عادی سالیانه جامعه هتلداران گیلان، در ساعت 16 روز پنجشنبه مورخ 1396/08/04 در مهمانسرای المپیک رشت برگزار می گردد.
پیام نوروزی
پیام تبریک مدیر عامل جامعه هتلداران استان گیلان به مناسبت فرا رسیدن سال 1396
پیام تبریک جامعه هتل داران به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار
هیات مدیره جامعه هتل داران گیلان درپیامی فرارسیدن روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و جامعه خبری استان گیلان تبریک گفت.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد؛ رشد گردشگران ورودی به کشور به‌رغم تمام تهدیدهای بین‌المللی
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «گردشگری ورودی در ایران در یک سال اخیر به رغم تمام تهدیدهای بین المللی به ویژه در ماه های اخیر، رشد مطلوبی را تجربه کرد. ورود گردشگران خارجی تنها در پنج‌ماه نخست امسال ۴۵ درصد رشد داشته است و بیش از 3 میلیون و 140 هزار نفر از فروردین‌ تا مردادماه ۹۷ به ایران سفر کردند.»