مدیر هتل سیروس رودسر و عضو هیات مدیره جامعه هتلداران گیلان ؛هتلداری در گیلان در حال حاضر توجیه اقتصادی ندارد

علی تاری عضو هیات مدیره جامعه هتلداران گیلان اظهار داشت : هتلداری در گیلان در حال حاضر توجیه اقتصادی ندارد

مدیر هتل سیروس رودسر و عضو هیات مدیره جامعه هتلداران گیلان ؛هتلداری در گیلان در حال حاضر توجیه اقتصادی ندارد

به گزارش روابط عمومی جامعه هتلداران گیلان ، علی تاری مدیر هتل سیروس رودسر در گفتگویی اظهار داشت :از سال 1383 شروع به ساخت هتل کردم و سال 88 پروانه ی بهره برداری خود را اخذ کردم  .هتل اینجانب در مرکز شهر رودسر در کنار دریا و یک هتل سه ستاره است و مجهز به 80 تخت در 5 طبقه و تمامی امکانات رفاهی مختص میهمان در آن ایجاد شده است.
وی ادامه داد : به مدت 5 سال است که عضو جامعه ی هتلداران گیلان می باشم و عضو هیات مدیره ی جامعه هتلداران گیلان هستم.
تاری در خصوص وضعیت هتلداری در استان گیلان افزود : شاید اینگونه بتوان گفت که هتلداری در استان گیلان در حال حاضر توجیه اقتصادی ندارد چون هتل ها دارای رقبای سرسختی بنام خانه مسافر هستند که در نقطه ی مقابل هتل ها قرار دارند و مسافرین هتل را به خود جذب می کنند و هتل ها نمی توانند به این ترتیب درآمد خود را بدست آورند.
وی عنوان کرد : خط قرمزی برای خانه مسافرها وجود ندارد در حالیکه هتل ها باید در زمینه های مختلف علاوه بر ایجاد فضای آرامش و امنیت میهمانان در راستای قوانین و ضوابط مربوط به هتلداری حرکت کنند.


تاری اضافه کرد : شهر رودسر دارای 19 هتل است و همه ی هتل ها به نوعی ضرر دهی دارند و بدهکار بانک ها می باشند .
وی در خصوص بحث استاندارد سازی هتل ها عنوان کرد : استاندارد سازی بسیار مهم است چون زمانی که مسافر وارد هتل می شود باید احساس کند که تمامی امکانات برای وی فراهم است و این امکانات باید بروز باشد . معنای استاندارد این است که محیط هتل باید همگام با روز باشد ، فضای هتل ، تهویه ، اینترنت ، سرویس های بهداشتی مدرن ، پنجره های دوجداره ،پله های اضطراری و ... وجود داشته باشد تا میهمان فکر کند که وارد منزل شده است  و اگر میهمان شرایط ایده آل در هتل را ببیند و احساس راحتی کند دفعات دیگری نیز  همان هتل را مقصد خود قرار خواهد داد بنابراین امیدوارم که بحث استانداردسازی در هتل ها نهادینه شود .
وی خاطر نشان کرد : زیربنای ساختمان  هتل سیروس 2800 متر مربع است و مساحت زمین 1015 متر مربع و در 5 طبقه هتل احداث شده و دارای 26 نیروی انسانی در بخشهای مختلف است.