رییس هیات مدیره جامعه هتلداران گیلان ؛ پیاده راه فرهنگی موجب رکود واحدهای اقامتی بافت مرکزی رشت شد / معضلات هتلداران گیلان با تعامل نهادهای ذیربط حل شود

حسن مهرور اصلی رییس جامعه هتلداران گیلان نیز در این جلسه اظهار داشت :هتلداری یکی از مشاغل مهم در زمینه ی گردشگری است و به جرات می توان گفت که تقویت و حمایت از فعالان این عرصه می تواند در خصوص اقتصاد گردشگری موثر باشد .

رییس هیات مدیره جامعه هتلداران گیلان ؛ پیاده راه فرهنگی موجب رکود واحدهای اقامتی بافت مرکزی رشت شد / معضلات هتلداران گیلان با تعامل نهادهای ذیربط حل شود

وی با بیان مشکلات هتل ها در شهر رشت گفت : بسیاری از هتل های ما در شهر رشت با معضلات عدیده روبرو هستند و هتل های بافت مرکزی شهر رشت به جهت ایجاد پیاده راه به مرز ورشکستگی رسیده اند .
مهرور افزود : واحدهای اقامتی و هتل های مستقر در بافت مرکزی رشت پیش از احداث پیاده راه فرهنگی از ضریب اشغال ۶۰ درصد برخوردار بودند اما پس از ایجاد پیاده راه این ضریب به کمتر از ۱۵ درصد رسید و این واحدهای اقامتی حتی به مرز ورشکستگی رسیده اند .
وی ادامه داد : عدم تعامل شهرداری و پلیس راهور با خودروهای مسافرین برای ورود و هدایت آنان به هتل های بافت مرکزی رشت از دیگر مشکلات واحدهای اقامتی مستقر در محدوده شهرداری رشت است .ما معتقدیم که هر گردشگر این حق را دارد که از هتل ها و واحدهای اقامتی متناسب با بودجه خود بهره گیری کند و از این رو باید این امکان به وجود آید که مسافران بتوانند به سمت واحدهای اقامتی بافت مرکزی شهر رشت هم هدایت شوند.
مهرور همچنین سایر مشکلات هتلداران را تشریح کرد و گفت : بحث عوارض ، معضلات مربوط به قانون کار ، عدم ارایه ی بسته های تشویقی از سوی نهادهای ذیربط برای کارآفرینان بخش هتلداری را می توان از عوامل بی انگیزگی هتلداران برای ادامه راه و فعالیت خواند.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد که با همکاری و تعامل دستگاههای اجرایی و تاکیدات فرماندار محترم شهرستان رشت ، گره ای از مشکلات هتلداران این شهرستان گشوده شود .

آخرین اخبار

مجمع عمومی عادی سالیانه و انتخابات بازرسین
مجمع عمومی عادی سالیانه جامعه هتلداران گیلان، در ساعت 16 روز پنجشنبه مورخ 1396/08/04 در مهمانسرای المپیک رشت برگزار می گردد.
پیام نوروزی
پیام تبریک مدیر عامل جامعه هتلداران استان گیلان به مناسبت فرا رسیدن سال 1396
پیام تبریک جامعه هتل داران به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار
هیات مدیره جامعه هتل داران گیلان درپیامی فرارسیدن روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و جامعه خبری استان گیلان تبریک گفت.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد؛ رشد گردشگران ورودی به کشور به‌رغم تمام تهدیدهای بین‌المللی
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «گردشگری ورودی در ایران در یک سال اخیر به رغم تمام تهدیدهای بین المللی به ویژه در ماه های اخیر، رشد مطلوبی را تجربه کرد. ورود گردشگران خارجی تنها در پنج‌ماه نخست امسال ۴۵ درصد رشد داشته است و بیش از 3 میلیون و 140 هزار نفر از فروردین‌ تا مردادماه ۹۷ به ایران سفر کردند.»