شهاب نادری: گردشگری گران شده است/ برای حذف نشدن سفر از سبد خانوارها چاره‌ای اندیشیده شود

نایب رئیس فراکسیون صنایع دستی و میراث فرهنگی مجلس با بیان اینکه گردشگری گران شده، می‌گوید: سفری که از سوخت ماشین تا هزینه سفر و خرید سوغاتی‌اش با دغدغه مالی انجام شود، دیگر چه سفری خواهد بود!

شهاب نادری: گردشگری گران شده است/ برای حذف نشدن سفر از سبد خانوارها چاره‌ای اندیشیده شود

شهاب نادری با هشدار درباره احتمال حذف سفر از سبد خانوارها در شرایط اقتصادی کنونی گفت: با شرایطی که برای سفرهای خارجی فراهم آمده اعم از قیمت بلیط هواپیما و حذف ارز مسافرتی، دیگر امکان سفر خارجی مقدور نیست و گرانی‌ها و شرایط اقتصادی بر سفرهای داخلی هم اثرگذار بوده و نبود کنترل بر نرخ قیمت هواپیما مزید بر علت شده است.

نماینده مردم پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی در مجلس شورای اسلامی افزود: گردشگری گران شده است؛ سفری که از سوخت ماشین تا هزینه سفر و خرید سوغاتی‌اش با دغدغه مالی انجام شود، دیگر چه سفری خواهد بود!

نایب رئیس فراکسیون صنایع دستی و میراث فرهنگی مجلس معتقد است سازمان میراث فرهنگی حتما باید برای سفرهای تفریحی و مقاصد گردشگری تدبیری اتخاذ کند و توضیح داد: نمی‌شود این عرصه را به حال خود رها کرد لذا دولت و رئیس جمهور باید در بحث سفرها کاری انجام دهند.

برای حذف نشدن سفر از سبد خانوارها چاره‌ای اندیشیده شود

وی با اشاره به تدابیر گذشته در خصوص تسهیل سفر گفت: زمانی برای کارکنان و کارمندان سفر کارت در نظر گرفته شد یا در برهه‌ای 60 لیتر بنزین برای سفر اختصاص دادند که از لحاظ روحی و روانی بر مردم تاثیر داشت و اکنون نیز باید به منظور حذف نشدن سفر از سبد خانوارها چاره‌ای اندیشیده شود.

نادری ادامه داد: در شرایط کنونی اقتصادی دولت حتما باید یا یارانه سفر دهد یا مقاصدی را برای سفر ارزان و راحت در نظر گیرد یا در بحث هزینه و بودجه کاری انجام دهد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستور کار این کمیسیون در خصوص مالیات‌ها گفت: در بحث گردشگری به دنبال این خواهم بود که حداقل بسته‌ای برای سفر پیش‌بینی شود تا به سازمان میراث فرهنگی ارائه دهیم./خانه ملت

آخرین اخبار

مجمع عمومی عادی سالیانه و انتخابات بازرسین
مجمع عمومی عادی سالیانه جامعه هتلداران گیلان، در ساعت 16 روز پنجشنبه مورخ 1396/08/04 در مهمانسرای المپیک رشت برگزار می گردد.
پیام نوروزی
پیام تبریک مدیر عامل جامعه هتلداران استان گیلان به مناسبت فرا رسیدن سال 1396
پیام تبریک جامعه هتل داران به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار
هیات مدیره جامعه هتل داران گیلان درپیامی فرارسیدن روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و جامعه خبری استان گیلان تبریک گفت.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد؛ رشد گردشگران ورودی به کشور به‌رغم تمام تهدیدهای بین‌المللی
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «گردشگری ورودی در ایران در یک سال اخیر به رغم تمام تهدیدهای بین المللی به ویژه در ماه های اخیر، رشد مطلوبی را تجربه کرد. ورود گردشگران خارجی تنها در پنج‌ماه نخست امسال ۴۵ درصد رشد داشته است و بیش از 3 میلیون و 140 هزار نفر از فروردین‌ تا مردادماه ۹۷ به ایران سفر کردند.»