حضور رئیس فراکسیون گردشگری مجلس در جلسه شورای معاونین اداره کل میراث فرهنگی گیلان

جبارکوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی طی دیداری با شهرود امیر انتخابی در جلسه شورای معاونین این اداره کل حضور پیدا کرد.

حضور رئیس فراکسیون گردشگری مجلس در جلسه شورای معاونین اداره کل میراث فرهنگی گیلان

رئیس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی در این دیدار با اشاره به جایگاه ممتاز گردشگری، به نقش مهم این صنعت در رونق اقتصاد در استان اشاره کرد و با تاکید بر توسعه صادرات صنایع دستی و ورود گردشگران خارجی ، آثار و بناهای تاریخی استان را مقصد مناسبی برای گردشگران خارجی دانست.

کوچکی نژاد با توجه به نقش کمیسیون فرهنگی و فراکسیون گردشگری مجلس در حوزه گردشگری به تعامل اداره کل در احصای نیازهای گردشگری استان و گنجاندن این نیازها در برنامه توسعه تاکید کرد.

وی در خصوص موانع فرهنگی موجود در صنعت گردشگری ، تقویت جاذبه های دیگر برای کم اثر کردن برخی موانع فرهنگی را موثر خواند تطبیق گزارشات با عملکرد دستگاه های اجرایی از جمله مواردی بود که رییس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی به آنها اشاره کرد.

 نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به محوریت بحث گردشگری در استان گیلان،تمامی پروژه های عمرانی باید به سمت داشتن پیوست گردشگری حرکت کنند و پیوست گردشگری داشته باشند .

 کوچکی نژاد در پایان، جهت نقش آفرینی و سیاست گذاری دقیق اداره کل میراث فرهنگی فارغ از دغدغه های روزمره اداره کل خطاب به معاونین اظهار داشت: با توجه به جایگاه اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ، هر کدام از معاونین به صورت تخصصی فعالیت های خود را دنبال نموده و عملکرد مناسبی در سال جاری داشته باشند.

شهرود امیر انتخابی دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان ضمن ارائه گزارش ستاد اجرایی خدمات سفر در نوروز 98، افزایش بازدیدهای نظارتی به تحلیل و ارزیابی خدمات سفر با توجه به شرایط جوی حاکم بر کل استانهای کشور در نوروز 98 پرداخت .در پایان این جلسه معاونین اداره کل نیز در این جلسه گزارش فعالیت های تخصصی خود در حوزه سرمایه گذاری و صنایع دستی و گردشگری را ارائه و به اعلام برنامه های معاونت ها در سال 98 پرداختند .

 

آخرین اخبار

مجمع عمومی عادی سالیانه و انتخابات بازرسین
مجمع عمومی عادی سالیانه جامعه هتلداران گیلان، در ساعت 16 روز پنجشنبه مورخ 1396/08/04 در مهمانسرای المپیک رشت برگزار می گردد.
پیام نوروزی
پیام تبریک مدیر عامل جامعه هتلداران استان گیلان به مناسبت فرا رسیدن سال 1396
پیام تبریک جامعه هتل داران به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار
هیات مدیره جامعه هتل داران گیلان درپیامی فرارسیدن روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و جامعه خبری استان گیلان تبریک گفت.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد؛ رشد گردشگران ورودی به کشور به‌رغم تمام تهدیدهای بین‌المللی
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «گردشگری ورودی در ایران در یک سال اخیر به رغم تمام تهدیدهای بین المللی به ویژه در ماه های اخیر، رشد مطلوبی را تجربه کرد. ورود گردشگران خارجی تنها در پنج‌ماه نخست امسال ۴۵ درصد رشد داشته است و بیش از 3 میلیون و 140 هزار نفر از فروردین‌ تا مردادماه ۹۷ به ایران سفر کردند.»