«جمشید حمزه‌زاده»، رئیس جامعه هتلداران ایران، در گفتگویی از کاهش میزان مسافران هتل‌ها در نوروز 98 خبر داد و گفت:  در ایام نوروز 98 نسبت به نوروز 97 به صورت میانگین، 21 درصد کاهش مسافر در هتل‌ها داشتیم.

کاهش 21 درصدی مسافر در ایام نوروز

وی ادامه داد: در این خصوص 8 استان از جمله تهران، قزوین، سمنان، آذربایجان شرقی، البرز، کیش افزایش و مابقی استان‌ها با کاهش مسافرین در هتل‌ها مواجه بودند. ولی به صورت میانگین آماری که در اختیار داریم کاهش 21درصدی مسافر در این ایام است.

حمزه‌زاده افزود: در ایام نوروز از 15 فروردین تا 24 فروردین، بیشترین کنسلی هتل‌ها مربوط به گردشگران خارجی بود.

پیش‌بینی‌مان افزایش 25درصدی بود که حاصل نشد

رئیس جامعه هتلداران ایران تصریح کرد: ما نوروز امسال را، سال طلایی برای هتلداران و مراکز اقامتی کشور می‌دانستیم و حداقل پیش‌بینی‌مان این بود که با افزایش 25درصدی مسافرین روبرو خواهیم شد که متاسفانه به دلیل حادثه سیل این رقم حاصل نشد.

وی با بیان اینکه تا 4 فروردین اکثر هتل‌ها مملو از مسافر بود، افزود: شرایط نامناسب آب و هوایی و سیل در سطح کشور باعث شد که با افت شدید مسافرپذیری در هتل‌ها در ایام نوروز مواجه شویم.

حمزه‌زاده بیان کرد: در برخی استان‌ها مثل خوزستان، فارس، لرستان، کهکیلویه و بویراحمد کاهش مسافر به 70 درصد هم رسید. آنهایی که در مناطق سیل زده هتل رزرو کرده بودند به تناسب هر استان اعلام کردیم که مبالغ پرداختی‌شان پس داده شود.